Category

Szczupły wypoczywa lepiej

Współczesny świat ceni ludzi sprawnych fizycznie, dobrze wyglądających i co za tym idzie – również szczupłych. Społeczne oczekiwania są w dużej mierze kształtowane przez media oraz celebrytów będących w centrum uwagi.

Motywacja do obniżania wagi jest kwestią drugorzędną, bo generalnie mniej niż więcej tkanki tłuszczowej w naszym ciele jest dla niego szalenie korzystne. Oczywiście jak w każdej innej sprawie, tak i tu powinniśmy wykazać się daleko idącym rozsądkiem

Znamy liczne przypadki osób (szczególnie młodych kobiet), które popadając w obsesję chudnięcia wyniszczyły swój organizm. Czasami prowadzi to nawet do śmierci, więc uczulamy, aby nie dać się uwieść propagandzie świata mody.

Zajmujemy się tu dietą pod kątem urlopu. Wakacyjny wyjazd to z pewnością znakomity pretekst, aby nieco wziąć się za siebie. Będziemy wszakże eksponowali swoje ciało w nadmorskich kurortach, warto zatem pokazać się z najlepszej strony.

Rodzi się pytanie, w którym momencie rozpocząć dietę, aby uzyskać optymalne rezultaty. Jeśli nie należymy do osób z nadmiarem kilogramów, a chcemy jedynie dokonać pewnej korekty ciała, wystarczy, gdy narzucimy sobie żywieniową dyscyplinę na około dwa tygodnie przed wyjazdem.

Utrzymanie prawidłowej wagi zgodnej z medycznymi wytycznymi nie tylko dodatnio wpływa na zdrowie – to akurat jest jasne. Zyskuje na tym również psychika, a ogólny komfort wypoczynku i spędzania wolnego czasu jest automatycznie podwyższony.